Taal Doet Meer
Recepten

Tteokbokki van Asanté

Tteokbokki is een heerlijk Koreaans streetfood gerecht, dat je makkelijk zelf thuis kunt maken. Tteok betekent ‘rijstcake’ en boki ‘gebakken’, gebakken rijstcake dus! De hoofdingrediënten zijn rijstcakes en gochujang. Gochujang is een Koreaanse, gefermenteerde chilipasta. Door het fermenteren krijgt de pasta een unieke smaak, die een beetje pittig en zoetig is, maar niet extreem. Tteokbokki heeft een lekkere hartige, umami, smaak.

Ingrediënten

  • 1 kleine ui
  • 250 gram rijstcakes (verkrijgbaar bij de toko)
  • 350 milliliter water

Voor de saus

  • 1 eetlepel gochujang
  • 1 theelepel sojasaus
  • 1 theelepel sesamolie
  • 2 teentjes knoflook

Bereiding

  1. Snij de knoflook fijn en meng dit met alle ingrediënten voor de saus goed door elkaar. Proef en als je zout mist kan er een klein beetje sojasaus bij.
  2. Hak de ui in dunne repen.
  3. Doe het water in een wokpan met hoge randen.
  4. Doe de ui, de rijstcakes en de saus in de pan. Roer regelmatig door zodat de rijstcakes niet aan de bodem van de pan plakken.
  5. Kook de saus in tot de door jou gewenste dikte.
  6. Bestrooi eventueel met sesamolie en kaas.

Eet smakelijk!

 

Dit recept is ingezonden door Asanté, 27 jaar uit Engeland.

Ook leren over verschillende culturen?

In Utrecht leven maar liefst 169 nationaliteiten bij elkaar. Maar niet iedereen weet elkaar te vinden of doet volwaardig mee. Wanneer je de Nederlandse taal nauwelijks spreekt, is het lastig om aansluiting te vinden met je buren, de bijsluiter van je medicijnen te lezen of te overleggen met de leraar van je kind. Daarom zorgen we er met zo’n 1000 vrijwilligers voor dat taal geen belemmering vormt. Geef je op als taalvrijwilliger en maak al met 2 uur per week het verschil!

Word vrijwilliger

Lees meer: